Sky (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Categories
it: Categorie

en: Links
it: Collegamenti

en: Help
it: Aiuto

en: Background
it: Sfondo

en: Titles
it: Titoli

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Purple
it: Viola

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Highlighted
it: Evidenziato
