Sky (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Block title
pt: Título do bloco

en: Categories
pt: Categorias

en: Help
pt: Ajuda

en: Background
pt: Fundo

en: Titles
pt: Títulos

en: Page title
pt: Título da página

en: Site name
pt: Nome do site

en: Site slogan
pt: Slogan do site

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Red
pt: Vermelho

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Purple
pt: Roxo

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Page Bottom
pt: Final da Página

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita
