Sky (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Links
fa: پیوندها

en: Help
fa: راهنما

en: Background
fa: زمینه

en: Titles
fa: عناوین

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Red
fa: قرمز

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Sky
fa: آسمان

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
