Sky (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Block Title
hi: ब्लॉक शीर्षक

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: none
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Text
hi: लेख

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Medium
hi: माध्यम

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Grid
hi: ढांचा

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि
