Sky (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Links
it: Collegamenti

en: None
it: Nessuno

en: none
it: nessuno

en: Help
it: Aiuto

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Font
it: Carattere

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Text
it: Testo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Node Title
it: Titolo del nodo

en: Medium
it: Medio

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Purple
it: Viola

en: Grid
it: Griglia

en: Fonts
it: Caratteri

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina
