Sky (7.x-2.1) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Block Title
hu: Blokk címe

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: none
hu: nincs

en: Help
hu: Súgó

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font
hu: Betűtípus

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Text
hu: Szöveg

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Centered
hu: Középrezárt

en: Node Title
hu: Tartalomcím

en: Medium
hu: Közepes

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Site Name
hu: Webhely neve

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Red
hu: Vörös

en: Image Settings
hu: Kép beállítások

en: Purple
hu: Bíbor

en: Grid
hu: Rács

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Comment Title
hu: Komment cím

en: Site Slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Sky
hu: Ég

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Image Alignment
hu: Képigazítás

en: Dots
hu: Pontok

en: Default font
hu: Alapértelmezett betűtípus

en: <h3>Font Size</h3>
hu: <h3>Betűméret</h3>

en: Smallest
hu: Legkisebb

en: Largest
hu: Legnagyobb

en: Textures
hu: Textúrák

en: Select texture
hu: Textúra kiválasztása

en: Hatch
hu: Nyílás

en: Vertical lines
hu: Függőleges vonalak

en: Horizontal lines
hu: Vízszintes vonalak

en: Arrow head
hu: Nyílhegy

en: Double arrow head
hu: Dupla nyílhegy

en: Circle arrow
hu: Kerek nyíl

en: Fat arrow
hu: Kövér nyíl

en: Skinny arrow
hu: Sovány nyíl
