Sky (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Block Title
id: Judul Blok

en: Block title
id: Judul blok

en: Links
id: Tautan-tautan

en: None
id: Tiada

en: none
id: tidak ada

en: Help
id: Bantuan

en: Font
id: fonta

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Text
id: Teks

en: Page title
id: Judul halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Medium
id: Sedang

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Red
id: Merah

en: Grid
id: Kotakan

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Footer background
id: Latar footer

en: Aside
id: di samping
