Sky (7.x-2.2) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Block Title
tr: Blok Başlığı

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Links
tr: Bağlantılar

en: None
tr: Hiçbiri

en: none
tr: hiçbiri

en: Help
tr: Yardım

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Text
tr: Metin

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Node Title
tr: Düğüm Başlığı

en: Medium
tr: Orta

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Red
tr: Kırmızı

en: Purple
tr: Mor

en: Grid
tr: Izgara

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Menu bar
tr: Menü çubuğu
