Sky (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Block title
fa: عنوان قالبک

en: Links
fa: واصلیها

en: None
fa: هیچ

en: none
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Text
fa: متن

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Medium
fa: متوسط

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Grid
fa: شبکه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی
