Sky Field - unique custom fields (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Date
uk: Дата

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Required
uk: Обов’язкове

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Field type
uk: Тип поля

en: Select
uk: Вибір

en: Add new field
uk: Додати нове поле

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Show title
uk: Показувати заголовок

en: Long text
uk: Довгий текст

en: Radio
uk: Радіо

en: Entity types
uk: Типи сутностей
