Sky Field - unique custom fields (7.x-1.2-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: Content types
id: Jenis konten

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Required
id: Wajib

en: Save
id: Simpan

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Select
id: Pilih

en: Add new field
id: Tambah data baru

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Long text
id: Teks panjang

en: Entity types
id: Jenis entitas
