Sky Field - unique custom fields (7.x-1.2-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Select
it: Scegliere

en: Add new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Long text
it: Testo long

en: Entity types
it: Tipi di entità
