Sky Field - unique custom fields (7.x-1.2-beta2) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Yes
th: ใช่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Text
th: ข้อความ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Select
th: เลือก

en: Add new field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูลใหม่

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Long text
th: ข้อความขนาดยาว
