Sky field file (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Image
it: Immagine

en: Display
it: Visualizzazione

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: original
it: originale

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.
