Slack (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Message
uk: Повідомлення

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Channel
uk: Канал

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Send a message
uk: Надіслати повідомлення

en: Default channel
uk: Базовий канал

en: Team name
uk: Назва команди

en: Default username
uk: Базове ім'я користувача

en: Slack send message
uk: Slack надіслав повідомлення

en: Sending message
uk: Надсилання повідомлення

en: It will be using a channel from slack module settings, if you don't enter channel here.
uk: Якщо ви не введете канал тут, буде використаний канал з налаштувань модуля slack.

en: It will be using a username from slack module settings, if you don't enter username here.
uk: Якщо ви не введете ім'я користувача тут, буде використане ім'я з налаштувань модуля slack.

en: Configure slack module.
uk: Налаштувати модуль slack.

en: Adjust slack settings.
uk: Змінити налаштування slack.

en: Allows to send a test message to the Slack.
uk: Дозвіл відправити тестове повідомлення у Slack.

en: Integration with Slack.com service
uk: Інтеграція з службою Slack.com

en: Team token
uk: Замінник команди

en: Add the "Incoming WebHooks" integration in the Slack and take the token there.
uk: Додати в Slack інтеграцію з "Вхідними веб-хуками" і отримати звідти замінник.

en: What would you like to name your Slack bot?
uk: Як ви бажаєте назвати Slack-бота?

en: Message wasn't sent. Please, check slack module configuration.
uk: Повідомлення не надіслане. Будь ласка, перевірте конфігурацію модуля slack.

en: Message was successfully sent.
uk: Повідомлення було успішно надіслано.

en: Message wasn't sent.
uk: Повідомлення не було надіслано.

en: Enter your channel name with # symbol, for example #general (or @username for a private message or a private group name).
uk: Введіть назву каналу з символом #, наприклад, #general (або @username для приватного повідомлення чи назви приватної групи).
