Slack (7.x-1.7) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Image
de: Bild

en: Snippets
de: Codebausteine

en: hours
de: Stunden

en: days
de: Tag(e)

en: Fields
de: Felder

en: General
de: Allgemein

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Color
de: Farbe

en: months
de: Monate

en: Channel
de: Kanal

en: Image URL
de: Bild-URL

en: minutes
de: Minuten

en: Posts
de: Beiträge

en: File types
de: Dateitypen

en: years
de: Jahre

en: Send message
de: Nachricht senden

en: About
de: Über

en: Send a message
de: Eine Nachricht senden

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Message title
de: Nachrichtentitel

en: Icon URL
de: Icon-URL

en: Image files
de: Bilddateien

en: Icon type
de: Icon-Typ

en: Image link
de: Bild-Link
