Slack (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Text
fr: Texte

en: hours
fr: heures

en: days
fr: jours

en: Fields
fr: Champs

en: General
fr: Général

en: Color
fr: Couleur

en: months
fr: mois

en: Channel
fr: Canal

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Posts
fr: Contributions

en: File types
fr: Types de fichiers

en: years
fr: années

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: About
fr: À propos

en: Send a message
fr: Envoyer un message

en: Uses
fr: Utilisations

en: Icon URL
fr: URL de l'icône

en: Image files
fr: Fichiers image

en: Zip files
fr: Fichiers Zip

en: Icon type
fr: Type d'icône
