Slack (7.x-1.7) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Message
hi: संदेश

en: Image
hi: चित्र

en: Text
hi: लेख

en: days
hi: दिन

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: General
hi: सामान्य

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Color
hi: रंग

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
