Slack (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Text
it: Testo

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Fields
it: Campi

en: General
it: Generale

en: Configuration
it: Configurazione

en: Color
it: Colore

en: months
it: mesi

en: Channel
it: Canale

en: minutes
it: minuti

en: Posts
it: Messaggi

en: File types
it: Tipi di file

en: years
it: anni

en: Send message
it: Invia messaggio

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa
