Slack (7.x-1.7) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Message
ku: پەیام

en: Image
ku: وێنە

en: Text
ku: دەق

en: General
ku: گشتی

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Send message
ku: ناردنی پەیام

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت
