Slack (7.x-1.7) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Message
th: ข้อความ

en: Text
th: ข้อความ

en: General
th: ทั่วไป

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Color
th: สี

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Send message
th: ส่งข้อความ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้
