Slack (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Text
id: Teks

en: days
id: hari

en: Fields
id: Bidang isian

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Color
id: Warna

en: Posts
id: Pos

en: Send message
id: Kirim pesan

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan
