Slack (7.x-1.7) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Message
pt: Mensagem

en: Image
pt: Imagem

en: Text
pt: Texto

en: hours
pt: horas

en: days
pt: dias

en: Fields
pt: Campos

en: General
pt: Geral

en: Configuration
pt: Configuração

en: Color
pt: Cor

en: Channel
pt: Canal

en: minutes
pt: minutos

en: Posts
pt: Mensagens

en: File types
pt: Tipos de ficheiro

en: years
pt: anos

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos
