Slick Carousel (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Title
pt: Título

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: Fields
pt: Campos

en: General
pt: Geral

en: Randomize
pt: Aleatório

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Automatic
pt: Automático

en: Grid
pt: Grade

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Skin
pt: Tema

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: About
pt: Sobre

en: Translate
pt: Traduzir

en: Speed
pt: Velocidade

en: Infinite
pt: Infinito

en: Uses
pt: Usos

en: Not installed.
pt: Não Instalado.

en: Aspect ratio
pt: Aspecto proporcional

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Classic
pt: Clássico

en: Link field
pt: Campo de link

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Wrapper class
pt: Classe wrapper

en: Fallback image style
pt: Estilo da imagem em caso de erro

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção
