Slickgrid (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Error
cy: Gwall

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Width
cy: Lled

en: Sortable
cy: Dosbarthadwy

en: Undo
cy: Dadwneud

en: <None>
cy: <Dim>

en: Validator
cy: Dilysydd

en: Grouping field
cy: Maes dosbarthiad

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
cy: Gallwch enwi maes yn ddewsiol i ba rai i grwpio'r cofnodion. Gadael yn wag i beidio a grwpio.

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.
