Slickgrid (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Save
pl: Zapisz

en: Views
pl: Widoki

en: Add
pl: Dodaj

en: Error
pl: Błąd

en: Filter
pl: Filtr

en: Width
pl: Szerokość

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Tab
pl: Karta

en: Undo
pl: Cofnij

en: Validation error
pl: Błąd walidacji

en: Missing
pl: Brakujące

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Editor
pl: Edytor

en: <None>
pl: <Brak>

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Formatter
pl: Formater

en: Validator
pl: Walidator

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Editing
pl: Edytowanie

en: Auto edit
pl: Auto edycja

en: Force fit columns
pl: Wymuś dopasowanie kolumn

en: Force column widths to fit the grid.
pl: Wymuś dopasowanie szerokości kolumn do siatki.

en: Add @label
pl: Dodaj @label

en: Modal form
pl: Formularz modalny
