Slickgrid (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: Error
it: Errore

en: Filter
it: Filtra

en: Width
it: Larghezza

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Clone
it: Clona

en: Tab
it: Scheda

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Missing
it: Mancante

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Tabs
it: Schede

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Loading
it: Caricamento

en: Close window
it: Chiudi finestra

en: Formatter
it: Formattatore

en: Validator
it: Validatore

en: Grouping field
it: Raggruppamento campi

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
it: Si può specificare in via facoltativa un campo tramite il quale raggruppare le registrazioni. Lasciare vuoto per non raggruppare.

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Delete items
it: Cancella elementi

en: Editing
it: Modifica
