Slickgrid (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Views
nl: Overzichten

en: Add
nl: Toevoegen

en: Error
nl: Fout

en: Width
nl: Breedte

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Editor
nl: Redacteur

en: <None>
nl: - Geen -

en: Loading
nl: Laden

en: Close window
nl: Venster sluiten

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Validator
nl: Validatiemiddel

en: Grouping field
nl: Groepeerveld

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
nl: Een veld aangeven waarop de records gegroepeerd worden. Leeglaten om niet te groeperen.

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Delete items
nl: Items verwijderen

en: Editing
nl: Wordt gewijzigd

en: Modal form
nl: Modal formulier
