Slickgrid (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Views
fr: Vues

en: Add
fr: Ajouter

en: Error
fr: Erreur

en: Filter
fr: Filtrer

en: Width
fr: Largeur

en: Sortable
fr: Classable

en: Clone
fr: Cloner

en: Tab
fr: Onglet

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Undo
fr: Annuler

en: Validation error
fr: Erreur de validation

en: Missing
fr: Manquant

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Tabs
fr: Onglets

en: Editor
fr: Éditeur

en: Unknown error
fr: Erreur inconnue

en: <None>
fr: -Aucun-

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Close window
fr: Fermer la fenêtre

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Validator
fr: Validateur

en: Grouping field
fr: Champ de regroupement

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
fr: Vous pouvez spécifier un champ en option par lequel grouper les résultats. Laisser vide pour ne pas grouper.

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Grouping
fr: Regroupement

en: Delete items
fr: Supprimer les éléments

en: Editing
fr: En cours de modification

en: Auto edit
fr: Modification automatique

en: Row height
fr: Hauteur de ligne

en: Tab names
fr: Noms d'onglet

en: Modal form
fr: Formulaire modal
