Slickgrid (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: Error
id: Kesalahan

en: Filter
id: Saring

en: Width
id: Lebar

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Clone
id: Kloning

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Undo
id: Batalkan

en: Missing
id: Hilang

en: Loading...
id: Memuat...

en: Tabs
id: Tab

en: Loading
id: Memuat

en: Close window
id: Tutup jendela

en: Formatter
id: Pengformat

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
id: Anda dapat secara opsional menentukan bidang untuk mengelompokkan rekaman. Biarkan kosong untuk tidak berkelompok.

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Delete items
id: Hapus item

en: Editing
id: Pengeditan
