Slickgrid (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Settings
pt: Definições

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Guardar

en: Views
pt: Visualizações

en: Add
pt: Adicionar

en: Error
pt: Erro

en: Filter
pt: Filtro

en: Width
pt: Largura

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Clone
pt: Clonar

en: Tab
pt: Separador

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Undo
pt: Desfazer

en: Missing
pt: Em falta

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Tabs
pt: Separadores

en: <None>
pt: -Nenhum-

en: Formatter
pt: Formatador

en: Validator
pt: Validador

en: Grouping field
pt: Agrupar campos

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pt: Pode, opcionalmente, especificar um campo pelo qual agrupar os registos. Deixe em branco para não agrupar.

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: Delete items
pt: Eliminar items.
