Slickgrid (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: Error
tr: Hata

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Width
tr: Genişlik

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Clone
tr: Kopya

en: Tab
tr: Sekme

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Undo
tr: Geri al

en: Missing
tr: Kayıp

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Validator
tr: Doğrulayıcı

en: Grouping field
tr: Gruplama alanı

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
tr: İsteğe bağlı olarak, kayıtların gruplanmasında ölçüt olarak kullanılacak bir alan belirtebilirsiniz. Gruplama yapmamak için boş bırakın.

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: Delete items
tr: Öğeleri sil

en: Editing
tr: Düzenleme
