SliderField (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Style
hi: अंदाज

en: Max
hi: अधिकतम

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Blue
hi: नीला
