Slideshow Creator (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: None
uk: Немає

en: Image
uk: Зображення

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Layout
uk: Макет

en: Bottom
uk: Знизу

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Shuffle
uk: Перемішати

en: On each line, fill your slides using the <b>IMAGE_URL|LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b> pattern.
uk: У кожному рядку вашого слайд шоу використовуйте шаблон: <b>IMAGE_URL|LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b>.

en: Image directory
uk: Каталог зображень

en: On each line, fill your slides using the <b>DIR_IMAGE|DIR_RECURSIVE|DIR_LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b> pattern.
uk: Введіть ваші слайди за за шаблоном <b>DIR_IMAGE|DIR_RECURSIVE|DIR_LINK|TITLE|DESCRIPTION|TARGET</b>, по одному на рядок.

en: The rotation speed, in seconds. Leave it blank for no rotation.
uk: Швидкість повороту в секундах. Залиште порожнім, щоб не застосовувати обертання.

en: Create true slideshows using any image over internet with many other features.
uk: Створення слайд-шоу, використовуючи зображення.

en: Slideshow Creator
uk: Створення слайд шоу

en: Slideshows can be added to this post.
uk: Слайд шоу може бути додано в це повідомлення

en: Fade
uk: Згасання

en: Reverse
uk: Обернено

en: Settings saved
uk: Параметри збережено

en: Zoom
uk: Збільшення

en: The slideshow height, in pixels.
uk: Висота слайд шоу, в px.

en: The slideshow width, in pixels.
uk: Ширина слайд шоу, в px.

en: The slideshow layout
uk: Рівень слайд шоу

en: The text to be displayed on the Current Slide part.
uk: Цей текст буде відображатися в поточному слайд шоу.

en: Current Slide String
uk: Рядок для слайда

en: Save these settings
uk: Зберегти ці установки

en: Insert Slideshows
uk: Вставити слайд шоу

en: Rotation Speed
uk: Швидкість обертання

en: The transition effect
uk: Ефект переходу

en: Effect
uk: Ефект

en: Effect Speed
uk: Швидкість ефекту

en: The slide width, in pixels.
uk: Ширина слайда, в px.

en: The slide height, in pixels.
uk: Висота слайда, в px.
