Smart Glossary (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Password
hr: Lozinka

en: Delete configuration
hr: Izbriši konfiguraciju

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Related terms
hr: Povezani pojmovi

en: Synonyms
hr: Sinonimi

en: Parent
hr: Nadređen

en: Name
hr: Naziv

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Load
hr: Učitaj

en: Definition
hr: Definicija

en: Glossary
hr: Rječnik
