Smart Glossary (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Delete configuration
uk: Вилучити налаштування

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Related terms
uk: Пов’язані терміни

en: Synonyms
uk: Синоніми

en: Parent
uk: Батько

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Every hour
uk: Щогодини

en: Load
uk: Завантажити

en: Definition
uk: Визначення

en: Glossary
uk: Глосарій

en: Base path
uk: Основний шлях

en: Children
uk: Діти

en: Base Path
uk: Базовий шлях

en: Available
uk: Доступно

en: Source:
uk: Джерело:

en: Wikipedia
uk: Вікіпедія

en: Every day
uk: Щодня

en: Related
uk: Зв'язано

en: Every week
uk: Щотижня

en: Every month
uk: Щомісяця
