Smart Glossary (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Delete configuration
hu: Beállítások törlése

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Parent
hu: Szülő

en: Name
hu: Név

en: Top
hu: Teteje

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Every hour
hu: Minden órában

en: Bottom
hu: Alja

en: Url
hu: Webcím

en: Load
hu: Betöltés

en: Clone
hu: Klónozás

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: All Terms
hu: Összes kifejezés

en: Children
hu: Gyermekek

en: Source:
hu: Forrás:

en: Every day
hu: Minden nap

en: Related
hu: Kapcsolódó

en: Every week
hu: Minden héten

en: Every month
hu: Minden hónapban
