Smart Glossary (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: رمز

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: Top
fa: بالا

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Bottom
fa: پایین

en: Clone
fa: تکثیر سازی

en: Definition
fa: تعریف

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Glossary
fa: اصطلاحات
