Smart Glossary (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Delete configuration
fr: Supprimer la configuration

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Related terms
fr: Termes connexes

en: Synonyms
fr: Synonymes

en: Name
fr: Nom

en: Top
fr: Haut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Every hour
fr: Toutes les heures

en: Bottom
fr: Bas

en: Url
fr: URL

en: Load
fr: Charger

en: Clone
fr: Cloner

en: Definition
fr: Définition

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Connection settings
fr: Paramètres de connexion

en: All Terms
fr: Tous les termes

en: Children
fr: Enfants

en: Source:
fr: Source :

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Every day
fr: Tous les jours

en: Related
fr: Associé

en: Every week
fr: Toutes les semaines
