Smart Glossary (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Related terms
tr: İlgili terimler

en: Synonyms
tr: Eşanlamlılar

en: Parent
tr: Üst öge

en: Name
tr: İsim

en: Top
tr: En üst

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Every hour
tr: Her saat

en: Bottom
tr: Alt

en: Load
tr: Yükle

en: Clone
tr: Kopya

en: Definition
tr: Tanım

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Glossary
tr: Sözlükçe
