Smart Glossary (7.x-2.1) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Cancel
mr: रद्द

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Delete configuration
mr: संरचना मिटावा

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Synonyms
mr: समानार्थी

en: Name
mr: नाव

en: Every hour
mr: प्रत्येक तास
