Smart Glossary (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: Delete configuration
pt: Apagar configuração

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Related terms
pt: Termos relacionados

en: Synonyms
pt: Sinônimos

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: Top
pt: Superior

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Every hour
pt: Toda hora

en: Bottom
pt: Inferior

en: Url
pt: URL

en: Load
pt: Carregar

en: Clone
pt: Clonar

en: Definition
pt: Definição

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Glossary
pt: Glossário

en: Children
pt: Filho

en: About
pt: Sobre

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Related
pt: Relacionado
