Smart Glossary (7.x-2.2) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Related terms
ro: Termeni înrudiţi

en: Synonyms
ro: Sinonime

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Top
ro: Sus

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Url
ro: URL

en: Load
ro: Încarcă

en: Clone
ro: Clonare

en: Definition
ro: Definiție

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Glossary
ro: Glosar

en: About
ro: Despre
