Smart Glossary (7.x-2.2) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Cancel
ru: Отмена

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Password
ru: Пароль

en: Delete configuration
ru: Удалить конфигурацию

en: Help text
ru: Справочный текст

en: Related terms
ru: Связанные термины

en: Synonyms
ru: Синонимы

en: Parent
ru: Родитель

en: Name
ru: Название

en: Top
ru: Вверху

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Every hour
ru: Каждый час

en: Bottom
ru: Снизу

en: Url
ru: Url-адрес

en: Load
ru: Загрузить

en: Clone
ru: Клонировать

en: Definition
ru: Определение

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Glossary
ru: Глоссарий

en: Connection settings
ru: Настройки подключения

en: All Terms
ru: Все термины

en: Children
ru: Потомки

en: About
ru: Информация

en: Credentials
ru: Полномочия

en: Every day
ru: Каждый день

en: Every week
ru: Еженедельно

en: Every month
ru: Каждый месяц
