Smart Glossary (7.x-2.2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Related terms
id: Istilah terkait

en: Synonyms
id: Sinonim

en: Parent
id: Induk

en: Name
id: Nama

en: Top
id: Atas

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Bottom
id: Dasar

en: Load
id: Memuat

en: Clone
id: Kloning

en: Definition
id: Definisi

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Glossary
id: Glosarium

en: About
id: Tentang

en: Credentials
id: Kredensial
