Smart Glossary (7.x-2.2) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Cancel
is: Hætta við

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Password
is: Lykilorð

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Related terms
is: Skyld flokkunarorð

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Top
is: Toppur

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Every hour
is: Á klukkustundar fresti

en: Url
is: Vefslóð

en: Load
is: Hlaða

en: Clone
is: Klóna

en: Definition
is: Skilgreining

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: About
is: Um
