Smart Glossary (7.x-2.2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Related terms
it: Termini correlati

en: Synonyms
it: Sinonimi

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: Top
it: In cima

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Every hour
it: Ogni ora

en: Bottom
it: In fondo

en: Load
it: Carica

en: Clone
it: Clona

en: Definition
it: Definizione

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Glossary
it: Glossario

en: About
it: Informazioni
