Smart IP (7.x-1.4) - en to es translation catalogue (53 entries)

en: page
es: página

en: hours
es: horas

en: Location
es: Ubicación

en: Store
es: Tienda

en: South Australia
es: Sur de Australia

en: here
es: aquí

en: Down
es: Abajo

en: City:
es: Ciudad:

en: American Samoa
es: Samoa americana

en: Belize
es: Belice

en: Djibouti
es: Yibuti

en: Luxembourg
es: Luxemburgo

en: Marshall Islands
es: Islas Marshall

en: Mexico
es: México

en: Monaco
es: Mónaco

en: Niger
es: Níger

en: Northern Mariana Islands
es: Islas Marianas del Norte

en: Palau
es: Palaos

en: Panama
es: Panamá

en: Virgin Islands
es: Islas Vírgenes

en: Male
es: Masculino

en: Federated States of Micronesia
es: Estados Federados de Micronesia

en: Saint Helena
es: Santa Helena

en: Macau
es: Macao

en: New Jersey
es: Nueva Jersey

en: New Mexico
es: Nuevo México

en: New York
es: Nueva York

en: North Carolina
es: Carolina del Norte

en: North Dakota
es: Dakota del Norte

en: Oregon
es: Oregón

en: South Carolina
es: Carolina del Sur

en: South Dakota
es: Dakota del Sur

en: West Virginia
es: Virginia Occidental

en: Not configured
es: Sin configurar

en: District of Columbia
es: Distrito de Columbia

en: British Columbia
es: Columbia Británica

en: New Brunswick
es: Nuevo Brunswick

en: Nova Scotia
es: Nueva Escocia

en: Prince Edward Island
es: Isla del Príncipe Eduardo

en: Cordoba
es: Córdoba

en: Bahia
es: Bahía

en: Rio de Janeiro
es: Río de Janeiro

en: Afar
es: Afarense

en: Somali
es: Somalí

en: Colon
es: Dos puntos

en: East Azarbaijan
es: Azerbaiyán Oriental

en: Tristan da Cunha
es: Tristán de Acuña

en: IP address
es: Direccion(es) IP

en: File system
es: Sistema de archivos

en: Latitude:
es: Latidud:

en: Longitude:
es: Longitud:

en: Country:
es: País:

en: Invalid
es: No válido
