Smart IP (7.x-1.8) - en to vi translation catalogue (58 entries)

en: page
vi: trang

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Country
vi: Quốc gia

en: hours
vi: giờ

en: Location
vi: Vị trí

en: Store
vi: Gian hàng

en: South Australia
vi: Nam Úc

en: here
vi: ở đây

en: Down
vi: Xuống

en: City:
vi: Thành phố:

en: Male
vi: Nam

en: Sa
vi: T7

en: Alaska
vi: A-la-x-ca

en: Western
vi: Phương Tây

en: Mono
vi: Âm đơn

en: Not configured
vi: Không được cấu hình

en: Prince Edward Island
vi: Đảo Prince Edward

en: Australian Capital Territory
vi: Vùng lãnh thổ thủ đô Úc

en: Northern Territory
vi: Bắc vùng lãnh thổ

en: Western Australia
vi: Tây Úc

en: Amazonas
vi: Arizona

en: Shanxi
vi: Sơn Tây

en: Liaoning
vi: Liêu Ninh

en: Jilin
vi: Cát Lâm

en: Heilongjiang
vi: Hắc Long Giang

en: Jiangsu
vi: Giang Tô

en: Zhejiang
vi: Chiết Giang

en: Anhui
vi: An Huy

en: Fujian
vi: Phúc Kiến

en: Shandong
vi: Sơn Đông

en: Henan
vi: Hà Nam

en: Hubei
vi: Hồ Bắc

en: Hunan
vi: Hồ Nam

en: Guangdong
vi: Quảng Đông

en: Guangxi
vi: Quảng Tây

en: Hainan
vi: Hải Nam

en: Sichuan
vi: Tứ Xuyên

en: Guizhou
vi: Quý Châu

en: Yunnan
vi: Vân Nam

en: Shaanxi
vi: Thiểm Tây

en: Gansu
vi: Cam Túc

en: Xinjiang
vi: Tân Cương

en: Batna
vi: Banak

en: Colon
vi: Dấu hai chấm

en: Vientiane
vi: Viêng Chăn

en: Da Nang
vi: Đà Nẵng

en: IP address
vi: Địa chỉ IP

en: File system
vi: Hệ thống tập tin

en: Latitude:
vi: Vĩ độ:

en: Longitude:
vi: Kinh độ:

en: Country:
vi: Quốc gia:

en: Invalid
vi: Không hợp lệ

en: Ohrid
vi: Охрид

en: Rangoon
vi: Yangon

en: Ulaanbaatar
vi: Ulan Bator

en: Chatham Islands
vi: Đảo Chatham

en: Region:
vi: Vùng:
