Smart IP (7.x-2.3) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: page
ar: صفحة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Country
ar: الدولة

en: read more
ar: اقرأ المزيد

en: Location
ar: الموضع

en: Store
ar: المتجر

en: South Australia
ar: جنوب أستراليا

en: here
ar: هنا

en: Down
ar: أسفل

en: American Samoa
ar: ساموا الأمريكية

en: Belize
ar: بيليز

en: Djibouti
ar: جيبوتي

en: Georgia
ar: جورجيا

en: Guam
ar: غوام

en: Guatemala
ar: غواتيمالا

en: Luxembourg
ar: لكسمبورغ

en: Mali
ar: مالي

en: Marshall Islands
ar: جزر مارشال

en: Mexico
ar: المكسيك

en: Monaco
ar: موناكو

en: Niger
ar: النيجر

en: Northern Mariana Islands
ar: جزر ماريانا الشمالية

en: Palau
ar: بالاو

en: Panama
ar: بنما

en: Puerto Rico
ar: بورتو ريكو

en: San Marino
ar: سان مارينو

en: Sa
ar: السبت

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Saint Helena
ar: سانت هيلينا

en: Uri
ar: عنوان الUri

en: Afar
ar: أفارية

en: Somali
ar: صومالية

en: Casablanca
ar: الدار البيضاء

en: Marrakech
ar: مراكش

en: Rabat-Sale
ar: الرباط سلا

en: Komi
ar: كومية

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: File system
ar: نظام الملفات

en: Grand Casablanca
ar: جهة الدار البيضاء الكبرى

en: Marrakech-Tensift-Al Haouz
ar: مراكش تانسيفت الحوز

en: Rabat-Sale-Zemmour-Zaer
ar: الرباط سلا زمور زعير
